Klaasisulatus elavas tules

Elavas leegis klaasi pehmeks sulatamine ja põnevate kujundite loomine on tõepoolest väga eriline kogemus. Klaasi on nii paljudes kaunites värvitoonides, üksteise peale pandud kihid loovad efekte, mis panevad ennast pikalt uurima. Fantaasia abil konstrueerid siin väga põnevaid esemeid. Töötoad on jõukohased juba alates 12. eluaastast. Töötamegi elavas tuleleegis, vormimiseks kasutame spetsiaalseid tööriistu, kanname kaitseprille.

Sulatamiseks kasutame enamasti klaasi, mis on pulkade kujul, just nagu värvilised kõrsikud! Üks väike näide tööprotsessist on nähtav siin videos.

Vitraaži valmistamine

Vitraaži töötuba Kiilis, Qpeale

Uhked kirikute vitraažaknad pälvivad alati imetlust. Vitraaž on väga põnev ja palju võimalusi pakkuv tehnika. Kuidas Sulle meeldiks, kui elutoas annaks hubast valgust omavalmistatud vitraažkupliga laualamp, aknal säraks vitraažist küünlajalg, köögis salvrätihoidja, suvilas esiku aken? Need on vaid mõned näited, mida see tehnika võimaldab.

Lihtsamate vitraažidega saavad edukalt hakkama ka 12. aastased. Vaadake ka videoklippi töö protsessist.

Eriti vahva on tulla vitraaži tegema koos perega ja teha meeskonnatööna üks suurem töö!

Klaasisulatus vormidesse

pate de verre

Vormi sulatuse töötubades saab valmistada kausse, vaagnaid, vaase, taldrikuid aga ka näiteks prosse ja kõrvarõngaid. Siin ei puutu töötoas osalejad kokku kõrgete temperatuuridega, töö käib toatemperatuuril klaastahvlitega, mida lõikame klaasinoaga. Olgu öeldud, et klaasinuga sõrme ei lõika. Värvilise klaasi tükkidest laome kokku soovitud „pildi“ ja see läheb klaasiahju aeglaselt sulama, muutudes lõpuks soovitud kujuga esemeks. Töötuppa on oodatud kõik, kel vanust vähemalt 10 aastat.

Omavalmistatud klaasnõud ja ehted on eriti armsad ja toovad südamesse sooja tunde!

Linoollõige

Linoollõige

Kas mäletad, kui hea tunne oli sõpradele pühadeks postiga kaarte saata? Linoollõike töötoas saad teha kaarte, kalendreid, stiilseid pakendeid jm. Linoolõike töö käib nii, et spetsiaalsete nugade abil lõikame linooli sisse pildi. Linooli katame värviga ja trükipressiga surume pildi paberile. Paneme uue värvikihi ning trükime nii mitu korda ja nii mitme värviga, kui süda lustib. Eriti tore on see, et vahepeal saab linoolil olevat pilti täiendada siit-sealt juurde lõigates.

Muidugi saab selles tehnikas luua ka ülimalt stiilseid pilte oma toa seinale!

Kuivnõel

Graafika, kuivnõel

Kuivnõela töös kraabime pildi metallplaadile peenikese nõelaga, mis võimaldab luua väga peeneid, detailseid töid. Plaadi katame värviga ja trükipressi abil vajutame pildi paberile. Ühte trükiplaati katame korduvalt uute värvidega ja pressime pildid paberile – nii saame ühest tööst palju erinevaid pilte trükkida. Selle tehnikaga saame ka näpud korralikult värviseks, siin ei ole kasutusel värvirulle ega pintsleid, abiks on ainult oma nobedad näpud, mis tärpentiiniga hiljem puhtaks nühime.

Personaalnäitus toa seinal või südamega tehtud pühadekaardid valmivad siin töötoas suure rõõmuga!