latern_klaasistuudio Qpeale töötuba

Qpeale klaasistuudiosse olete oodatud ka koos klassiga! Pange ennast proovile meeskonnatöös, loovülesannetes või hoopis geomeetrias! Meie juurde saad tulla mugavalt ka ühistranspordiga, info leiad siit.

Põhikooli ja gümnaasiumi õpilastele on meil mitmeid põnevaid töötubasid:

Meeskonnaga suure klaasist laterna tegemine.

See on üks tõeliselt loominguline ja parajalt tehniline meeskonnatöö ülesanne! Teil tuleb koos valmis teha üks latern, mille küljed on tehtud Tiffany tehnikas vitraažist ja liivsöövituse tehnikas graveeritud klaasist. Laterna küljed on ca A5-A4 suurused. Moodustate tiimid, iga tiim teeb valmis ühe osa suurest valmivast tööst. Arendate nii loovust, tehnilisi oskusi kui ka organiseerimisvõimet. Õpite klaasi lõikama, lihvima, liivapritsiga graveerima, jootekolviga tinutama. Kõige lõpuks liidavad meeskonnad oma tükid kokku ning valmis saabki terviklik särav latern. Laterna saate kohe kaasa võtta ja oma koduklassi kaunistada!

Lisaks saate põgusa ülevaate Tiffany tehnikas vitraaži ajaloost, saate teada nii mõndagi põnevat klaasi kui materjali kohta. Kas teadsid, et ka klaasil on palju erinevaid liike, mida kusjuures omavahel kokku sulatada üldse ei saa? Kas teadsid, et klaas saab oma värvi metallioksiidide abil ja osade värvide saamiseks läheb vaja isegi kulda? Kas looduses leiduba ka klaasi?

Töötoa pikkus on 2 tundi (120 minutit). Töötoas on 2 juhendajat.

Hind 25 õpilasele on 250 eurot. Iga lisanduv õpilane 10 eurot (minimaalne töötoa hind on 250 eurot)

Savist täpse mahutavusega tassi tegemine.

Kuidas teha tass, mis mahutab täpselt 250 ml vedelikku? Lisaks peab arvestama, et savist tass tõmbab kuivades ja ahjus põletades 10% kokku. Teadmised matemaatikas tulevad siin kõvasti kasuks! Esmalt leiate sobivad mõõdud, joonestate paberile tassi pinnalaotuse- nii saate šabloonid, mille abil asutegi päriselt tassi tegema. Igaüks teeb omale ühe tassi, proovime nii, et kellelgi ei ole päris tavaline silinder, vaid siiski natuke põnevama kujuga tass. Kasutate musta ja valget savi, et luua tassile ka vahva muster. Tassid jäävad stuudiosse kuivama ja põletusse ning saate kätte ca 2-3 nädala pärast.

Lisaks saate põgusa ülevaate erinevatest keraamika tehnikatest. Saate teada nii mõndagi põnevat savi kui materjali kohta. Mis temperatuuridel savi põletatakse? Kas igale savile sobib sama temperatuur? Kas looduses leidub savi? Mis on glasuurid ja milleks neid kasutatakse?

Töötoa pikkus on 2 tundi (120 minutit). Töötoas on 2 juhendajat.

Hind 25 õpilasele on 375 eurot, iga lisanduv õpilane 15 eurot (minimaalne töötoa hind on 375 eurot)